Гуманное образование в Украине
Обучение без экспериментов на животных

Підтримка освітнього проекту в Білорусії

Білорусь представляє "неоране поле" у сфері захисту тварин і дослідів на тваринах зокрема. Як колишня держава Радянського Союзу, країна не приділяла належної уваги тваринам і їх охороні. На відміну, наприклад від України, тут досі немає закону, який регулює в будь-якій формі досліди на тваринах. Кожен може проводити дослідження як заманеться.

Немає даних і про споживання продукції тваринного походження, оскільки збором цієї інформації ніхто не займається. Тут все ще є правилом навіть косметичні експерименти на тваринах. Лише в окремих місцях поступово починають висуватися етичні та наукові заперечення.

Єдина неурядова організація в Білорусі, яка виступає за гуманні методи в дослідженнях і навчанні, - це Центр етичного ставлення до природи ( "Екоетика"). Його голові Людмилі Логіновской і її колегам вдалося за 13 років, що минули з моменту заснування організації, в половині всіх університетів замінити навчальними посібниками досліди на тваринах. До цього вони були обов'язковими при вивченні медицини, ветеринарії, біології та інших предметів.

Величезний успіх став можливий завдяки співпраці з Міжнародною мережею за гуманну освіту-InterNICHE. Ми теж брали участь в 3-х проектах в університетах і передали їм програмне та комп'ютерне забезпечення.

Ці окремі успіхи не повинні закривати факт, що у населення відсутнє уявлення про експерименти на тваринах і методи без їх використання. Тому "Екоетика" запланувала інформаційну кампанію щодо оповіщення громадськості, націлену на школи. Ми надали цьому проекту фінансову підтримку.

Згідно зі звітом Людмили було охоплено 54 школи. Навчальним закладам надали навчальні матеріали, а їхні вчителі пройшли навчання. 109 школярів взяли участь в онлайн-вікторині та 80 студентів представили в конкурсі творчі роботи: постери, розповіді, вірші та ілюстрації. Проект привернув увагу 26 ЗМІ.

18 травня 2019 року в Національному технічному університеті Білорусі відбулася церемонія нагородження переможців вікторини і творчого конкурсу. Молодь отримала призи, учні - грамоти, як і вчителі. У числі доповідачів виступив наш український партнер проекту Дмитро Лепорський. Так ми зуміли допомогти посадити в східноєвропейській країні маленькі паростки майбутнього без жорстокості.

Переможці білоруського конкурсу.


Креативні роботи учнів

Дмитро Лепорський нагороджуе переможницю конкурсу.

Вас также может заинтересовать

Новости